Back to Question Center
0

Semalt Expert opisuje metódy na zmiernenie rizika z malware

1 answers:

Napriek najväčšej sily, ktorú internet zobrazuje ako vynaliezavé miesto akýchkoľvek informácií, existuje veľa rizík spojených s aktivitami online. Hackeri a podvodníci používajú on-line prvky ako e-maily, správy a pop-up reklamy na manipuláciu s nevinnými užívateľmi. Šírenie škodlivého softvéru, vírusov a trójskych koní je jednou z najzávažnejších stratégií, ktoré používajú online používatelia na prístup k počítačovým informáciám používaným na krádež identity, zničenie dokumentov a vystavenie súkromných informácií.

Ryan Johnson, senior obchodný manažér Semalt vás prevedie najbežnejšími malwarovými príznakmi infikovaných počítačov a stratégiami, ktorými sa im vyhnúť.

Skodlivom

Škodlivý softvér (malware) je softvér na internetovom prehliadači, ktorý zobrazuje nežiaduce reklamy. Môžu nakaziť počítačový systém, aby vystavil citlivé informácie organizácie alebo zabíjal finančné prostriedky klientov, prevzal systémy a požadoval výkupné alebo vystavil dôverné informácie. Existujú v štyroch formách: vírusy, červy, trójske kone, spyware.

1. Vírusy:

Tento škodlivý softvér sa vkladá do programov, reprodukuje, šíri a vykonáva škodlivé činnosti, ako je napríklad zničenie údajov.

2. Worms:

Červi nie sú pripojení k programom, ale prechádzajú cez siete, replikujú a hľadajú zraniteľné počítače na útok.

3. Trójske kone:

Trojan je škodlivý softvér alebo dátový súbor, ktorý sa zdá byť užitočný, kým nie je vložený do počítačového systému. Môžu šifrovať súbory obete alebo celý pevný disk, zabrániť prístupu k informáciám a požiadať o výkupné. Väčšina trójskych koní sa šíri prostredníctvom príloh súborov v e-mailoch.

4. Spyware:

Spyware je malware, ktorý sleduje aktivity počítača a odošle informácie tretej strane bez znalosti používateľa. Odcudzené údaje môžu uľahčiť ukladanie, krádež a iné nelegálne činnosti v mene používateľa .

Ako si uvedomiť, že počítač je infikovaný škodlivým softvérom

Je ťažké vedieť, že systém je infikovaný, kým sa sám nezjaví. Počítač môže zažiť pomalé spracovanie, ale môže to byť dôsledok mnohých dôvodov okrem vírusov, červov a trójskych koní. Po infikovaní môže malware zobraziť správu, poškodiť súbory alebo sa prejaviť prostredníctvom škôd ako je krádež finančných prostriedkov. Prevencia je najlepším riešením pre trójske kone, vírusy a červy, pretože detekcia je po poškodení.

Ako sa vyhnúť škodlivému softvéru?

 • Presvedčte odosielateľov e-mailov pred odpovedaním alebo otvorením príloh a odhláste podozrivé adresy.
 • Nekliknite na podozrivé odkazy na webových stránkach alebo e-mailových prílohách.
 • Overte pravosť podozrivej e-mailovej adresy telefonicky alebo ju odstráňte.

 • Pravidelne vykonávať vlaky a blízkych ľudí o nebezpečenstvách červov, vírusov a trójskych koní
 • Používajte antivírusový softvér a softvér na filtrovanie spamových e-mailov a nastavte bezpečnostné nastavenia na najvyššiu úroveň.
 • Udržujte počítačový systém vždy aktualizovaný. Využite odporúčanú automatickú aktualizáciu.
 • Akékoľvek dôležité softvérové záplaty chýbajú zo systému čo najskôr a umožňujú automatické aktualizácie.
 • Vypnite makrá Microsoft Office, pretože niektoré vírusy sa skryjú ako makrá. Pozrite sa na internet, aby ste zistili, že makro nie je škodlivý softvér.
 • Nainštalujte softvér od dôveryhodných dodávateľov len vtedy, ak nedôveryhodné zdroje môžu obsahovať vírusy, červy a trójske kone.
 • Uistite sa, že používaný operačný systém je aktualizovaný, pretože staré systémy ako Windows XP sú zraniteľné.
 • Zabezpečte pravidelné zálohovanie údajov a používajte poistné zmluvy.

Najlepším krokom, ako zabrániť útokom červov, trójskych vírusov, vírusov a iných malware, je pozornosť a dodržiavanie preventívnych opatrení Source .

November 28, 2017