Back to Question Center
0

Semalt Expert špecifikuje, ako oslobodiť váš Mac od vírusov

1 answers:

Ak sa u vás vyskytne problém s vlastným počítačom Mac, alebo sa obávate, že môže mať škodlivý softvér,tento príspevok pomáha jednotlivcom odstrániť ho zadarmo alebo lacno. Čo je ešte dôležitejšie, existujú opatrenia, aby sa ubezpečil, že sa to už nestane.Je veľmi nepravdepodobné, že má infikovaný počítač Mac. Šance na prenos do počítača sú však dosť vysoké. Nehovorí tože neexistujú žiadne škodlivé programy určené pre počítače Mac - home temperature monitor system. Iba to, že najviac zacielení užívatelia sú tí, ktorí používajú PC kvôli ich hojnosti.

Obľúbenosť Mac v posledných rokoch posunula zameranie zlomyseľných ľudípričom ciele na ich chrbte sa zvyšujú každý deň. V tomto článku Julia Vashneva, vedúci expert z Semalt ,sa zameriava na škodlivý softvér a vírusy postihujúce počítače Mac.

Čo je škodlivý softvér?

Malware sa líši od škodlivého softvéru, ako je vírus. Dôvodom ježe nezadá do počítača bez vedomia používateľa. Vo väčšine prípadov je to skryté ako legitímny softvér, ktorý tak podvádzapoužívateľ. Môže to byť v podobe reklamy alebo e-mailu, ktoré môžu presvedčiť používateľa na inštaláciu určitého programu. Odvtedy sa zhromažďujesúkromné ​​informácie z počítača.

Problém s škodlivým softvérom Mac je, že má veľa podoby vecíktoré si želáte použiť proti problému, akým je napríklad softvér proti malwaru. Hackeri prevezmú legitímne webové stránky a presmerujú návštevníkov na stránkyna inom mieste, kde predstierajú, že skenujú a nájdu malware na Mac. Okrem toho robí softvérový návrh, ktorý je amalware sám o sebe. Predstierať, že skenuje a opravuje problémy, môže požiadať o zaplatenie poplatku.

Bezplatné odstránenie škodlivého softvéru pre počítače Mac

Odstránenie softvéru Mac alebo škodlivý softvér nevyžaduje, aby majiteľ strávil nejaký časdesetník. Používateľom sa preto odporúča, aby nezapisovali informácie o kreditných kartách do akéhokoľvek programu alebo webových stránok, ktoré tvrdia, že majú riešeniek počítačovému problému.

Pri takomto prípade, ak sa zavolá osoba, ktorá tvrdí, že našla zlomyseľnosťsoftvér na počítači prechádza, je to variácia na tému a bolo by najlepšie ukončiť hovor naraz..

Tu je potrebné urobiť, keď určitá webová stránka objaví upozornenie, ktoré tvrdí, že našlo škodlivý softvér:

1. Ukončite prehliadač.

2. Prejdite do priečinka Súbory na prevzatie a presuňte do priečinka všetky nežiaduce súbory inštalácie.

3. Vyprázdniť koš.

Ak ste omylom nainštalovali škodlivý softvér, nasledujúce kroky by mali pomôcť:

1. Stlačením tlačidla "Command + Shift + U" otvorte priečinok Utility.

2. Otvorte monitor aktivity a vyberte všetky spustené procesy.

3. Nájdite názov aplikácie v zozname a kliknite na tlačidlo Ukončiť proces.

4. V priečinku Aplikácie nájdite detaily aplikácie a presuňte ich do koša a vyprázdnite ho.

Ochrana Mac pred škodlivým softvérom

Počítač Mac je zatiaľ bez malware a je len logické, že by sme ho chceliaby sa zabránilo opakovaniu. Tipy uvedené nižšie zabránia Macu pred budúcim škodlivým softvérom.

  • Udržujte Mac aktualizované po celý čas
  • Zapnutie automatických aktualizácií
  • Používajte iba aplikácie od dôveryhodných vývojárov
  • Nainštalujte antivírusový softvér Mac
November 23, 2017