Back to Question Center
0

Semalt Expert: Surefire spôsoby, ako chrániť stránky pred hackermi

1 answers:

Väčšina ľudí si myslí, že na ich webových stránkach nie je nič dôležité, aby boli napadnuté. Webová stránka môže byťohrozený hackerom, aby používal server na prenos nevyžiadanej pošty alebo ho použil ako dočasný server na hosťovanie nelegálnych súborov. Hackeri zacieľujú na webovú stránkuservery do bane, fungujú ako botnety alebo dopyt po ransomware. Hackeri používajú automatizované skripty na porušenie internetu v snahezneužiť slabé miesta v softvéri - cool cat promo code.

Nižšie sú uvedené niektoré tipy, ktoré pripravil Igor Gamanenko Semalt Manažér úspechu zákazníka, aby ste ochránili vás a vašu webovú stránku.

Aktuálny softvér

Operačný softvér pre servery a akýkoľvek podporný softvér by sa mali pravidelne aktualizovať.Akákoľvek zraniteľnosť v softvéri dáva hackerom ľahšiu medzeru na manipuláciu a manifestáciu ich zlých motívov. Ak hostingová spoločnosť spravujevaše webové stránky, potom sa nemusíte obávať, pretože hostiteľská firma by sa mala starať o zabezpečenie webu. Všetky aplikácie tretích strán by mali byťpravidelne aktualizovať, aby používali nové bezpečnostné záplaty.

SQL injection

Hackeri používajú injekčné útoky na manipuláciu s databázou webových stránok. Používanie štandardnýchTransact SQL uľahčuje neúmyselne vkladanie škodlivých kódov do dopytu, ktorý by sa mohol použiť na manipuláciu s tabuľkami alebo na vymazanie údajov. naVyhnite sa tomu, vždy používajte parametrizované dopyty, ako je ten, ktorý je zobrazený nižšie:

$ stmt = $ pdo-> prepare ('SELECT * FROM tabuľka WHERE stĺpec =: hodnota');

$ stmt-> execute (pole (parameter 'hodnota' => $));

Skriptovanie medzi stránkami

Tieto formy útokov podnecujú nekvalitné kódy JavaScript na webovú stránku, ktorábeží anonymne na internetových prehliadačoch a môže zmeniť obsah webu alebo ukradnúť citlivé informácie, ktoré sa majú odoslať späť hackerovi..Webová stránkasprávca musí zabezpečiť, že používatelia nemôžu na vašu stránku úspešne vložiť obsah skriptu JavaScript. Používanie nástrojov, ako je napríklad Zabezpečenie obsahuPravidlá určujú, ako webový prehliadač obmedzí, ako a čo JavaScript beží na stránke.

Chybové hlásenia

Správca webových stránok by mal byť opatrný voči informáciám zobrazeným vo vašomchybové hlásenia. Poskytujte iba obmedzené chyby používateľom, aby ste sa uistili, že neuverejňujú tajné údaje na vašich serveroch, ako napríkladhesiel alebo kľúčov rozhrania API.

hesiel

Je veľmi dôležité používať zložité heslá na prístup k vašim serverom alebowebovej stránky admin sekcie. Používatelia by tiež mali byť povzbudzovaní, aby používali silné heslá na zabezpečenie svojich účtov. Kombinácia veľkých písmen,malé písmená, čísla a špeciálne znaky predstavujú bezpečné heslo. Heslá by mali byť uložené pomocou algoritmu hash. webové stránkybezpečnosť sa dá zvýšiť použitím jedinej a jedinečnej soli na heslo.

Nahrané súbory

Aby ste predišli pokusom o hackovanie, je vhodné vyhýbať sa priamemu prístupu k odovzdaným súboromSúbory. Každý súbor odovzdaný na vašu webovú stránku by mal byť uložený v samostatnom priečinku mimo Webrootu. Mal by to byť iný skriptvytvorené na načítanie súborov zo súkromného priečinka a ich využitie v prehliadači.

, HTTPS

Je to protokol, ktorý zabezpečuje bezpečnosť po webe. To zaručuje používateľom tomajú prístup na server, ktorý očakávajú, a že žiadny hacker nemôže zachytiť obsah, ktorý prechádzajú. Webová stránka na podporu kreditovkarty alebo iné platobné formuláre by mali používať autentické súbory cookie odoslané s ľubovoľnou požiadavkou používateľa. To pomáha overiť totožnosť žiadostíútoky.

Používajte nástroje na zabezpečenie webových stránok

Akonáhle ste vykonali všetky vyššie uvedené opatrenia, testovanie bezpečnosti webových stránok jerozhodujúce. Najlepšie je to pomocou nástrojov na testovanie penetrácie, medzi ktoré patria Netsparker, OpenVAS, Security Headers.io a Xenotix XSSExploit Framework. Výsledky používania nástrojov predstavujú širokú škálu potenciálnych problémov a možné pokročilé riešenia.

November 23, 2017