Back to Question Center
0

Semalt: Môžeme sa zaoberať spätným spamom Google Analytics?

1 answers:

V poslednej dobe bolo zistené, že veľa ľudí diskutuje o metódach na zablokovanie sprostredkovania sprostredkovania a že pripisovanie kanála má veľký význam. Andrew Dyhan, špičkový špecialista z Semalt , zdieľa niektoré metódy na vylúčenie spamu odkazov zo služby Google Analytics. Ale najprv sa o tom trochu dozvieme.

Úvod do spamu odkazujúcich na službu Google Analytics

Spam odkazujúci na službu Google Analytics je forma hackovania, ktorá sa používa na odosielanie falošných údajov do vášho účtu Analytics - acuerdo de nivel de servicio hosting. V tomto ohľade sa používa špeciálny protokol nazvaný Merací protokol, ktorý zhromažďuje informácie o vašich webových stránkach a poškodzuje prehľad služby Google Analytics tak, že ho takýmto spôsobom potrestá. Posiela falošnú návštevnosť vašich webových stránok a zobrazuje prístupy v službe Google Analytics. Na tento účel hackeri používajú špeciálne identifikátory sledovania na zachytenie vlastníkov webových stránok, ako aj odborníkov spoločnosti Google.

Či už ste dostali falošnú návštevnosť alebo skutočné hity, vždy sa zobrazujú v prehľadoch webových stránok. Ak ho chcete skontrolovať, mali by ste prejsť do sekcie Akvizícia svojho účtu Google Analytics a zobraziť možnosť Sprostredkovanie, kde môžete nájsť zoznam spamov. Sprostredkovatelia spamu iba generujú identifikátory vlastníctva UA a rôznym spôsobom odosielajú škodlivú návštevnosť na webové stránky.

Ako bojovať proti nevyžiadanej pošty v službe Google Analytics?

Pre začiatočníkov je našou radou prejsť na ich Nastavenia v administrátorskom paneli. Tu musíte skontrolovať možnosť Bot Filtering a kliknúť na položku Vyhľadať všetky prístupy. To nakoniec vylúči hity, ktoré boli generované pavúkmi a robotmi. Zatiaľ je najlepšou praxou bojovať proti spamu odkazov služby Google Analytics. Táto otázka môže byť stanovená aj niekoľkými ďalšími spôsobmi, ale doteraz je to najlepšia prax.

A čo filtre?

Filtre sú vytvorené na vylúčenie spamu sprostredkovania zo svojich prehľadov služby Google Analytics. Ak chcete vytvoriť filtre, mali by ste prejsť na možnosť Filtre a vytvoriť ich vo významnom počte. Tu môžete tiež pridať už vytvorené filtre a vybrať možnosť Vlastné, aby ste ich aktivovali. Na základe vašich požiadaviek je možné zahrnúť alebo vylúčiť filter. Ak pracujete s viacerými sprostredkovateľmi, musíte vytvoriť veľký počet filtrov na ochranu vášho webu pred škodlivým softvérom, spamom a hackermi.

Môžeme automatizovať filtre?

Našťastie je možné automatizovať filtre. Blokovač odkazov odkazov poskytuje používateľom širokú škálu možností. Môžete ho jednoducho pripojiť k účtu Google Analytics. Akonáhle ste ho pripojili, ďalším krokom je ochrana vašej stránky pred spamovým odkazom a filtrovanými reklamami do účtu Google Analytics.

Čo je to kľúč na zhromažďovanie údajov?

Kľúč na zhromažďovanie údajov sa používa na jednoduché zhromažďovanie údajov z vášho účtu Google Analytics. V taktickej situácii musíte Google informovať o hesle svojho vlastníctva služby Analytics vždy, keď niektorí ľudia navštívia vaše webové stránky. Na základe týchto informácií bude váš účet aktualizovaný a môžete mať predstavu, či je návštevnosť legitímna alebo nie.

Záver

Uvádzame niekoľko metodológií, ktoré môžete použiť na vytvorenie filtrov v účte Google Analytics. Zbaviť sa sprostredkovania spamu pomocou týchto techník je možné. Neexistuje však žiadna metóda, ktorá by zabezpečila percento percentuálnych výsledkov.

November 24, 2017