Back to Question Center
0

Semalt: Môžeme zastaviť vyhľadávače z indexovania konkrétnych stránok v WordPress?

1 answers:

Ak ste vytvorili novú webovú stránku, je ideálne zablokovať vyhľadávačov indexové prehľadávanie a indexovanie vášho webu, kým nebude úplne pripravený.

Zmeňte sa na tipy, ktoré stanovil Ross Barber, špičkový špecialista z Semalt , ak ste zmätení o tom, ako zastaviť vyhľadávače z indexovania vašich stránok.

Pavúče vyhľadávačov indexovo prehľadávajú vaše stránky na cache svojich stránok pre index. Väčšina webmasterov sa nadchne vedomím, že vyhľadávače indexujú a prehliadajú svoje stránky, ale existujú časy, kedy vaše webové stránky nebudú správne indexované - pannello riscaldante industriale trifase.

Bohužiaľ, v programe WordPress nie je žiadna voľba, ktorá by vám umožnila zastaviť prehľadávanie vašich stránok. Jedinou možnosťou je nechať vyhľadávacie stroje prehľadávať všetko a nič nezostáva. Zastavenie Google, Bing a Yahoo z indexovania vašej stránky je potrebné, ak nie je úplne pripravený.

Napríklad, ak máte blog, kde niekoľko stránok nemá žiadny obsah, bude skvelé zastaviť vyhľadávače z indexovania vašich stránok, kým tieto stránky nebudú pripravené. Rôzne blogy a webové stránky nezabránia vyhľadávačom v prehľadávaní stránok na prevzatie.

Znamená to, že stále viac a viac ľudí si môže stiahnuť svoje knihy, digitálne súbory a iné médiá aj vtedy, keď stránky nie sú pripravené na publikovanie. Môžu stiahnuť materiál z niektorých súkromných stránok tým, že robia rýchle vyhľadávania online. Ak chcete zastaviť vyhľadávacie stroje z prehľadávania vašich stránok a príspevkov, mali by ste si pamätať nasledujúce metódy.

Pridajte tagy Meta roboty na záhlavie témy

Metóda 1

Je možné blokovať niekoľko stránok z výsledkov vyhľadávacieho nástroja použitím podmienečných značiek WordPress. Ak chcete získať požadované výsledky, mali by ste použiť vhodnú podmienenú značku. Ak napríklad chcete zablokovať jeden príspevok, použije sa značka (is_single) a ak chcete zabrániť vytvoreniu stránky, potom sa pre danú stránku WordPress použije (is_page). Je dôležité pridať kód do sekcie hlavičky oblasti header.php vašej témy. Môžete použiť rôzne podmienené značky pre rôzne stránky, kedykoľvek je to potrebné.

Metóda 2

Existujú tri spôsoby, ako môžete na svoje stránky pridať metaznačky zmenou šablóny header.php. Najlepšia časť je, že výsledok všetkých týchto metód je rovnaký, ale môžete si vybrať metódu, ktorú považujete za jednoduchšiu ako ostatné. Ak chcete zablokovať konkrétnu stránku alebo príspevok, mali by ste mať svoje ID a upraviť. Keď vyberiete ID tohto príspevku alebo stránky, budete môcť vyhľadávacie stroje zastaviť z indexovania. Do panela s adresou prehliadača môžete vložiť odkaz YouTube. Druhým spôsobom je pridanie špecifického kódu do sekcie hlavičky šablóny hlavičky header.php. Tento kód označuje ID príspevku, ktorý chcete blokovať. Pomocou tejto techniky môžete zablokovať toľko strán, koľko chcete. Tretí a posledný spôsob je správne konfigurovať všetko. Blokovanie správneho počtu stránok a príspevkov je dôležité. Ak ste kód správne pridal, môžete vidieť v sekcii hlavičky tejto stránky.

Použite voľbu vlastného poľa WordPress

Tretia a nezvyčajná metóda využíva voľbu vlastného poľa WordPress. Táto metóda je jedným z najlepších a najefektívnejších. Najprv by ste mali pridať konkrétny kód do sekcie hlavičky oblasti header.php. Po vložení tohto kódu ho nemôžete zmeniť, kým nebude stránka plne indexovaná.

Mám pocit, že vyššie uvedené techniky sú pre používateľov jednoduché a ľahko konfigurovateľné. Ak používate niektorú z týchto metód na zablokovanie veľkého počtu stránok a príspevkov z indexovania, mali by ste vytvoriť záložné súbory týchto stránok a vziať na vedomie tie, ktoré chcete zablokovať.

November 24, 2017