Back to Question Center
0

Semalt: Nedostaňte sa do kontaktu s adware alebo infikovaným rozšírením

1 answers:

Inštalácia rozšírení prehliadača a doplnkov bez obozretnosti môže byť občas nebezpečná. Bez ohľadu na to, či je človek opatrný alebo nie pri preberaní ich pridania do prehliadača, je potrebné zvážiť, odkiaľ si ich doplnky opatrne.

Oliver King, manažér úspešného riadenia zákazníkov Semalt , hovorí o tom, ako sa vyhnúť nebezpečným rozšíreniam malware.

Na webe sa objavil jeden zaujímavý článok, ktorý tvrdil, že niektorí používatelia online používajú rozšírenia prehliadačov na špehovanie iných. Pre človeka, ktorý nie je dobre vedomý, ako funguje internet, môže to prísť ako šok pre nich. Avšak preč sú dni, keď existovali čisté a užitočné rozšírenia na webe. Spoločnosti s následnými motívmi sa nakoniec vyčistili z trhu. Cieľové rozšírenia boli populárne u mnohých používateľov. Týmto spôsobom môžu získať veľa informácií naraz .

Spoločnosti potom môžu pridať do týchto rozšírení kódy sledovania a monitorovať akcie návštevníkov alebo vynútiť vyskakovacie reklamy pre nevedomých používateľov. Vývojári pravidelne aktualizujú svoje rozšírenia, čo sťažuje vedieť, kedy má škodlivý jednotlivec tretej strany kontrolu nad systémom.

V súčasnosti odborníci ešte nepristúpili k definitívnemu spôsobu rozoznania legitímnych a nelegitímnych rozšírení. Dôvod je jednoduchý. Neexistuje žiadny spôsob, ako povedať kompromitované rozšírenie od takého, ktorý nie je. Vďaka technológii HTG výskumníci naďalej skúmajú jednotlivé rozšírenia a zisťujú, či obsahujú škodlivý softvér alebo nie.

Spoločnosť HTG má verejný zoznam všetkých známych adware a škodlivých softvérových rozšírení. Ak chcete poznať stav rozšírenia, musíte ho nainštalovať do zoznamu. Ak chcete zobraziť aktuálne nainštalované rozšírenia, kliknite na nastavenia a prejdite na rozšírenia na ľavej strane.

Rozšírenia Chrome

Ak chcete zakázať jeden, zrušte začiarknutie políčka aktivácie alebo ho úplne odstráňte. Ak sa rozšírenie objaví na čiernom zozname, okamžite ho odstráňte zo systému. Prípadne ExtShield prehliadač Chrome prehladá všetky dostupné rozšírenia a nastaví tieto kompromisy na základe čiernej listiny.

Štít na Chrome

Je to jedna funkcia, ktorá zobrazuje povolenia, ktoré majú súčasné rozšírenia v systéme. Pokračuje v monitorovaní všetkých budúcich inštalácií a správania sa webových stránok a ak prejavia nejaké známky úmyselného úmyslu. Vývojár štítu má tiež v úmysle vytvoriť funkciu, ktorá upozorní používateľa, keď rozšírenie zmení vlastníctvo alebo kedykoľvek začne správať zvláštne. Ďalšia, ktorá sa nazýva rozšírenie Defender v obchode Chrome, má rovnaké funkcie, ale s vyšším ratingom vzhľadom na nárast falošných pozitív v ExtShield.

Rozšírenie Defender

Podobný ako štít pre Chrome, tento rozšírenie Defender skenuje prehliadač hľadá akýkoľvek adware, spyware, alebo malware. S novými denníkmi, ktoré sa pridávajú denne, tiež skenuje a zisťuje akékoľvek abnormality, ktoré zahŕňajú tie, ktoré sa nachádzajú na webovej stránke. Má otvorený zdrojový kód, čo znamená, že verejnosť môže sledovať, čo robí každý riadok kódu na rozšírení. ExtShield nemá túto vlastnosť, a preto ľudia majú väčšiu dôveru v aplikáciu Extension Defender.

Záver

Súčasný zoznam slúži ako obranca prvej línie pre používateľov online, kým vývojári s istotou budú môcť identifikovať budúce hrozby. Kvôli širokým privilégiám, ktoré majú rozšírenia, majú veľa informácií, ktoré z nich robia potenciálne ciele pre hackerov a iných ľudí so škodlivým zámerom Source .

November 28, 2017