Back to Question Center
0

Semalt odhalí 3 filtre Google Analytics, ktoré sa majú použiť

1 answers:

Filtre poskytujú v službe Google Analytics flexibilitu na úpravu a zmenu údajov a úpravu nastavení účtu podľa požiadaviek našich webových stránok. Môžete použiť filter Google Analytics na zahrnutie alebo vylúčenie údajov, prenos súborov z jednej platformy na druhú, aby sa lepšie zosúladil a splnil požiadavky vašej firmy.

Ako pripravujete svoje prehľady závisí od toho, ako sa údaje analyzujú vo vašom účte Google Analytics. Pomocou filtrov môžete ľahko transformovať, upravovať alebo meniť údaje - hp msa2000. Služba Google Analytics teda môže použiť filtre zo surového formulára do zarovnanej formy vašej webovej lokality. Spracovanie údajov sa tak stáva jednoduchším a pohodlnejším a filtrované údaje poskytujú presné správy o návštevnosti generovanej na vašich webových stránkach.

Oliver King, riaditeľ pre úspech zákazníkov Semalt , tu rozoberá tri hlavné typy filtrov, ktoré používajú všetci správcovia webových stránok vo svojich účtoch Google Analytics: filtre spambot, vylúčenie internej IP adresy a nútenie zdrojov odporúčania alebo na malé písmená.

1. Spambotové filtre

Spambotové filtre sa ľahko používajú a poskytujú množstvo možností na výber. Svoje nastavenia môžete upraviť v možnosti Nastavenia zobrazenia v účte Google Analytics. Za týmto účelom by ste mali ísť na prístrojovú dosku a vyhľadať možnosť filtrov Bot. Kliknite na túto možnosť a aktivujte ju a následne zatvorte okno. Vďaka tejto možnosti je pre každého jednoduché nastaviť zoznamy pavúkov a robotov vo svojom účte Google Analytics. Použite filtre na čo najviac strán, aby ste dosiahli požadované výsledky.

2. Vylúčiť všetky interné adresy IP

Druhá vec, ktorú musíte venovať pozornosť, je odstránenie interných IP adries. Na tento účel by ste mali otvoriť účet Google Analytics a prejsť na sekciu Správca. Tu nájdete možnosť Nastavenia zobrazenia, kde musíte vybrať možnosť Filtrovať a vytvoriť tak veľa filtrov. Pokračujte tak, kým nevytvoríte dostatočné filtre pre vaše webové stránky. Skôr než začnete vytvárať filtre, mali by ste vždy zabezpečiť, aby ste použili existujúce filtre, ak nejaké máte. Ďalším krokom je správne pomenovanie všetkých filtrov a výber medzi vopred definovanými a vlastnými filtrami. Preddefinovaný filter je šablóna pre bežne používané filtre, zatiaľ čo vlastný filter je spôsob, ako prispôsobiť vaše filtre vo všetkých typoch situácií. Po vytvorení požadovaného počtu filtrov je posledným krokom ich overenie. Služba Google Analytics neposkytuje žiadnu možnosť na overenie filtrov, takže musíte použiť inú možnosť.

3. Vynútiť adresy URL na malé písmená

Vynútené URL adresy na malé písmená pre lepšie výsledky je možné. Filtre môžete použiť na vyčistenie údajov. Ak napríklad vaše webové stránky zobrazujú veľký počet zobrazení stránok a nevykonali ste SEO, potom je pravdepodobné, že bude prítomný spamový sprostredkovateľ. Za takýchto okolností by ste mali mať stránky s malými adresami URL, a nie veľkými adresami URL. Keď upravíte svoje nastavenia na malé písmená, nesmiete zabudnúť overiť ich autentifikáciu pred zatvorením okna.

November 24, 2017