Back to Question Center
0

Semalt odhalí 5 tipov na ochranu pred škodlivým softvérom

1 answers:

Bez ohľadu na to, aký názov daný on-line zločincom, môže to byť crackers alebo hackeri, pracujú veľmi ťažko podvádzať užívateľov tým, že vytvára nový malware. Ale tieto riziká sú staré prezentácie maskované ako nové. Preto prítomnosť správneho zabezpečenia a malý prístup k internetu pomôže riešiť akúkoľvek digitálnu hrozbu.

Ryan Johnson, senior obchodný riaditeľ Semalt Digital Services, rozpracúva užitočné spôsoby, ako sa chrániť pred malwarovými útokmi.

Predtým, než sa pokúsime riešiť tieto riziká, je rozumné určiť, aké sú tieto hrozby na prvom mieste - proveedores de dominios y hosting. Pred začiatkom roku 2000 prvý malware spôsobil zmätok na osobných počítačoch a súboroch, ale od tej doby bola centrálna motivácia neskoršieho malware ziskom. Online zločinci ju teraz používajú na získanie prístupu k spracovateľskému výkonu počítača alebo bankových informácií kreditnej karty. V najhorších scenároch môžu zločinci použiť tieto informácie na vylúčenie alebo poškodenie podnikov.

Existuje niekoľko príkladov malware. Napríklad spyware spomaľuje počítače sledovaním na reklamné účely. Rootkits na druhej strane mení počítače do svojho hostiteľa a používa ich na odosielanie nelegálnych materiálov alebo pripojenie k útokom na webové stránky. Ďalším škodlivým softvérom je softvér Scareware. Replikuje antivírusový softvér v mene vydierania. Ransomware je tiež páchateľom takýchto vydieraných podvodov, ale namiesto toho, aby replikoval antivírusový softvér, ako to robia Scareware, tieto súbory úplne preberajú a používajú ich ako vyjednávacie čipy. Keyloggers nakoniec ukradnú informácie o kreditnej karte prostredníctvom dôkladného monitorovania počítača.

Ale otázka na mysli mnohých ľudí je, ako malware napadnúť počítač? Osoby môžu nainštalovať škodlivý softvér vedome alebo nevedomky a v oboch prípadoch fungujú iba po nepretržitom behu bez odstránenia alebo vypínania. Aby sa to mohlo stať a nakoniec sa stane aktívnym, on-line zločinci musia vedieť, aké chyby spôsobili jednotlivci, aby použili tie isté chyby na to, aby oklamali tých, ktorí sa nikdy nedostali do svojej pasce.

Ďalšou častou otázkou je, ako ľudia skončia sťahovaním škodlivého softvéru. Niektoré z nich idú ruka v ruke s legitímnym softvérom a tak kliknú na správy, ktorých zdroje nie sú oboznámení s tým, môže spôsobiť sťahovanie tohto.

Nie je to všetko zármutok a zármutok pri riešení tejto citlivej otázky..Existujú spôsoby ochrany pred týmito útokmi.

Najprv aktualizujte a zabezpečte svoj osobný počítač.

Prítomnosť dôveryhodného softvéru vo vašom PC nemusí nutne znamenať jeho bezpečnosť. Táto skutočnosť je známa aj softvérovým spoločnostiam ako Microsoft, Adobe a Apple, ktoré každoročne vydávajú desiatky aktualizácií. Preto je vhodné zabezpečiť nepretržitú prevádzku týchto aktualizácií vo vašich aplikáciách, aby sa zabránilo infekcii. Tiež bežiace aktualizácie zabezpečenia, ako je antivírus, firewall a spyware, zvyšujú šance na boj s vírusmi.

Druhý , skepticizmus chybových hlásení, príloh a pop-up okien je dôležitý pri vytváraní povedomia o tomto probléme.

Chybové hlásenia, ktoré sa vyskytujú pri pokuse o zatvorenie stránky, sú také obtiažne. Nedotýkajte sa ich ani úplne ukončite program. V prípade, že sa softvér už začal sám inštalovať, je rozumné rýchlo ukončiť a spustiť bezpečnostné vyhľadávanie. Pokiaľ ide o vyskakovacie okná, ktoré sú menej škodlivé, pretože sú rozzuřené, súčasné prehliadače sa zaoberali touto ťažkosťou. Zabráňte ich kliknutiu a používajte rovnaký postup ako pri riešení chybových hlásení systému Windows.

Otvorenie príloh z neznámych alebo nedôveryhodných zdrojov je nerozumné, ale ak zvedavosť prevyšuje dôvod, odporúča sa stiahnuť ho do pevného disku a skontrolovať ho pomocou aktualizovanej ochrany pred jeho otvorením.

Po tretie vždy informujte poštový softvér v prípade zistenia spamu.

Takisto prerušte šírenie spamu prostredníctvom priateľov na Facebooku tým, že ich budete informovať o takom nešťastnom správaní alebo jednoducho ukončíte priateľstvo na Facebooku.

Po štvrté , pri inštalácii nového softvéru, zabezpečte, aby ste na ňom dôkladne preskúmali.

Táto inštalácia by mohla byť vykonaná prostredníctvom spoločnosti Google alebo konzultovaná s odborníkom na informačné technológie. Inštalácia softvéru bez týchto opatrení je porovnateľná s pozvaním škodlivého softvéru.

A napokon , opatrnosť nad všetkým ostatným je spôsob, ako ísť.

Konať ako človek by v normálnych životných situáciách, v ktorých vládne zdravý rozum, je rovnaký spôsob ako pri práci s internetom, pretože pri prehliadaní, sťahovaní a inštalovaní ľubovoľnej položky označenej ako "zadarmo" z internetu bez ochrany pri prehliadaní skončí poškodenie počítača a život.

Záverom je, že škodlivý softvér vedie k strate údajov, obsahu, času a peňazí.

November 23, 2017