Back to Question Center
0

Semalt poskytuje riešenie Anti-Spam pre komentáre v aplikácii WordPress

1 answers:

Získanie mnohých čitateľov na váš blog alebo webové stránky je sen každého blogera. Môžete sa však stretnúť s mnohými spamovými komentármi na vašom blogu WordPress. Existuje niekoľko metód a nástrojov, ktoré môžete použiť na boj proti spamu v programe WordPress.

Nižšie sú uvedené niektoré z týchto nástrojov, ktoré špecifikoval vedúci expert z Semalt , Oliver King - ideas company lebanon.

1. Aktivujte Akismet

Tento nástroj je doplnok WordPress, ktorý prichádza, keď je už predinštalovaný. Pre kohokoľvek, kto používa WordPress, nemusíte tento doplnok stiahnuť. V palubnej doske je už praktický, všetko, čo musíte urobiť, je aktivovať. Po aktivácii získate kľúč API, ktorý môžete použiť v mnohých aspektoch blogu. Akismet plugin skenuje všetky komentáre vo vašom blogu a filtruje tie, ktoré vyzerajú ako spam. V ostatných prípadoch sa pravidelné komentáre môžu dostať do spamového filtra. Môže byť dôležité, aby vždy prechádzali komentáre spamu, aby ste zistili, či môže dôjsť k dôležitému e-mailu.

2. Zapnite ochranu Honeypot

Jeden môže blokovať spam roboty pomocou tejto techniky. Zahŕňa to, že spamuje roboty, aby sa identifikovali. Po prvé, musíte nainštalovať WP Spam Fighter. Odtiaľ by ste mali aktivovať tento doplnok..V ponuke nastavení je možnosť aktivovať ochranu Honeypot. Táto možnosť obsahuje skrytý tvar oblasti komentárov, ktorá môže byť viditeľná len pre roboty. Keď spam roboty vyplnia všetky prázdne polia, môžu predbežne exponovať.

3. Nepoužívajte odkaz "nasledujúci komentár"

Niekedy majitelia webových stránok používajú odkazy "bez komentára", aby sa web zaradil do veľkej miery návštevnosti. V dôsledku toho táto príležitosť prináša množstvo spamových komentárov, ktoré zvyšujú spam v komentároch. V niektorých prípadoch nástroje na detekciu spamu nemusia nájsť tento obsah, čo zhoršuje situáciu. Niektorí dôveryhodní používatelia môžu tiež nájsť pripomienky vo svojich blogových príspevkoch. Tie môžu odkazovať späť, aby tvorili komentáre spamu. Existujú aj niektoré doplnky, ktoré môžu zdieľať odkaz šťavy prostredníctvom pripomienok. Ak nepoužívate doplnky, ktoré zdieľajú tento obsah, môžete sa vyhnúť mnohým príkladom spamových komentárov.

4. Použitie overenia Captcha

WordPress má plugin WP-reCAPTCHA. Tento doplnok je funkcia, ktorá vyžaduje, aby ste ho povolili v sekcii Poznámky. Captcha používa niektoré triky, ktoré vyžadujú úlohu ľudskej inteligencie (Human Intelligence Task - HIT), ako napríklad klikanie na obrázky s určitou štandardnou vecou. Zábery majú schopnosť rozoznať skutočného človeka od počítača. Tieto nástroje veľmi sťažujú používateľom odosielanie pripomienok. Môžete zablokovať spam roboty pomocou reCAPTCHA, pretože je rýchly a efektívny pri blokovaní ich komentárov.

záver

Spam môže byť hektický a často spôsobuje, že ľudia stratia kvôli počítačovým zločincom s niektorými zlými úmyslami. V niektorých situáciách môžu úspešné spamové útoky vystaviť panel správcov webových stránok skupine hackerov, ktorí dokážu urobiť čokoľvek, aby vyhovovali ich potrebám. Táto zraniteľnosť môže byť jednou z metód, ktoré stránky môžu stratiť všetko. Pomocou vyššie uvedených nástrojov môžete zistiť a vyhnúť sa spamu. Metódy ignorovania spamových správ vám môžu pomôcť ušetriť veľa. Jeden môže odstrániť URL webovej stránky z bot spam a dosiahnuť početné úlohy týkajúce sa komentárov spamu.

November 23, 2017