Back to Question Center
0

Semalt prezentuje hlavné typy filtrov služby Google Analytics

1 answers:

Filtre služby Google Analytics sú vynikajúcim spôsobom na úpravu a zmenu údajov vo všetkých zobrazeniach vašich webových stránok. Môžu byť použité na zahrnutie a vylúčenie informácií a na vykonanie skutočných zmien v spôsobe, akým údaje budú vyzerať vo vašich prehľadoch služby Google Analytics. Okrem toho filtre nám pomáhajú transformovať informácie tak, aby sa ich surová forma zmenila na vyrovnaný tvar a vyhovovala očakávaniam používateľov. Vďaka tomu máte veľa šancí rozširovať svoju firmu na internete a služba Google Analytics môže použiť filtre z jedného zobrazenia na druhý, aby sa miera odchodov zo stránok do značnej miery znížila - plano hostnet. Po úplnom spracovaní údajov môžete zobraziť konečné výsledky v prehľadoch používateľského rozhrania vo vašom účte Google Analytics.

Ivan Konovalov, Semalt Manažér úspešných zákazníkov, popisuje nižšie hlavné typy filtrov služby Google Analytics:

Spambotový filter

Prvou kategóriou je spambot filter. Je to fantastický a neuveriteľný typ a je ľahké ho skontrolovať na stránke Nastavenia zobrazenia. Za týmto účelom by ste mali navštíviť časť administrátora a vyhľadať možnosť Bot filter. Kliknite na túto možnosť a vytvorte filtre pre všetky podozrivé adresy IP. Uistite sa, že sa pomocou tejto možnosti zbavíte pavúkov a robotov a pred zatvorením okna začiarknite políčko Aktivovať. Spambotové filtre vám pomôžu zbaviť sa robotov a pavúkov a zabezpečiť kvalitu návštevnosti vašich webových stránok .

Vylúčenie interného IP

Ďalšou možnosťou je, že by ste mali vylúčiť interné adresy IP a všetky adresy IP, ktoré vyzerajú ako podozrivé, čo sa dá vykonať z vášho účtu Google Analytics. Tu sa zobrazí možnosť Vytvoriť filter, na ktorú musíte kliknúť a vytvoriť nové filtre pre vaše stránky.

Po prvé, musíte sa rozhodnúť, či chcete vytvoriť nové filtre alebo chcete na svoje stránky použiť predchádzajúce filtre. Akonáhle sa rozhodnete, ďalšou možnosťou je mať dostatočný počet filtrov a aplikovať ich na čo najviac strán. Po vytvorení filtrov kliknite na možnosť Vybrať a teraz je čas ich použiť na vaše stránky. Zatiaľ je dôležité poznať rozdiel medzi vopred definovanými filtrami a vlastnými filtrami. Pre jednoduchosť by sme chceli povedať, že prednastavené filtre sú špecifické typy šablón, ktoré môžete použiť na automatické vytváranie filtrov. Na druhej strane vlastné filtre vám umožnia prispôsobiť a zmeniť nastavenia vašich filtrov skôr, ako sa aktivujú.

Vynúťte každú adresu URL malým písmom

Je to dôležitý krok a nesmie sa ignorovať za každú cenu. Adresy URL by ste mali vynútiť z veľkých a malých písmen a upraviť ich nastavenia podľa pravidiel a nariadení služby Google Analytics. Ak máte veľa stránok s rôznymi adresami URL, musíte ich čo najskôr previesť na nižšie. Nedovoľte im, aby sa zobrazovali v výsledkoch vyhľadávača dovtedy, kým alebo ak ich neznížite.

Záverečné myšlienky

Akonáhle upravíte vyššie uvedené nastavenia a použijete príslušné filtre, kvalita návštevnosti vašich webových stránok sa začne zlepšovať. Filtre by mali byť implementované na lokalite len vtedy, keď sú napadnuté podozrivými alebo anonymnými IP adresami. V opačnom prípade nie je potrebné tieto filtre aktivovať .

November 24, 2017