Back to Question Center
0

Semalt: Zombie PC. Tiché ohrozenie bezpečnosti internetu

1 answers:

V súčasnosti napadli zombie web. Napríklad v júni 2004 bol na PC zombie vykonaný útok DOS, ktorý momentálne vytratil stránky ako Google, Yahoo a Microsoft.

Ohniská červov, ako sú MyDoom, Sobig a Bagle, naznačili existenciu sofistikovanejších techník šírenia škodlivého softvéru a tieto techniky zahŕňajú použitie zombie strojov - eleaf ec2 coil.

Zombie je počítač, ktorý bol zadržaný treťou stranou bez vedomia majiteľa. Akonáhle sa počítač stane zombie, tvorí súčasť siete zombie PC alebo botnet.

Odborníci na bezpečnosť IT hovoria, že zombie sa používa na odosielanie škodlivých kódov a útokov na webové stránky. Môže prenášať nevyžiadanú poštu, spúšťať útoky typu DOS (Denial of Service), odosielať phisherové podvody a šíriť vírusy. Väčšina nevyžiadanej pošty sa odosiela pomocou zombie strojov. Útočníci môžu tiež použiť zombie na prevzatie pornografie a odosielanie ošklivého obsahu nevinným počítačom. Samozrejme, keď sa počítač človeka stane zombie, jeho súkromie je úplne napadnuté a osobné a finančné informácie môžu byť ukradnuté a použité na škodlivé účely.

Už existujú veľké armády strojov zombie. Od augusta 2014 bolo v prevádzke okolo 150 miliónov zombie počítačov po celom svete. Najväčšou výzvou tejto hrozby pre bezpečnosť na internete je to, že majitelia infikovaných počítačov môžu stále používať ich, ktorí si neuvedomujú, čo sa deje.

Vedieť, či je váš počítač zombie

Zdá sa, že útočníci môžu použiť akýkoľvek počítač na dosiahnutie svojho cieľa. Nie je vždy ľahké vedieť, či sa váš počítač používa ako zombie. Jason Adler, Semalt Customer Success Manager, navrhuje, aby ste si overili nasledujúce príznaky:

  • Pomalé širokopásmové pripojenie
  • Neodpovedajúca klávesnica alebo myš
  • Nadmerná aktivita pevného disku
  • Početné oznámenia odmietnutia v doručenej pošte od cudzincov

Iné indikácie, že váš počítač môže byť zombie patrí často zhadzovať, webový prehliadač zatváranie sám bez zjavného dôvodu a nevysvetliteľné straty pevného disku / flash úložného priestoru.

Tieto príznaky však nie sú jednoznačným náznakom infekcie počítača. Počítač môže vykazovať takéto správanie a stále nie je infikovaný.

udržanie vášho systému bezpečný od botnetov

Pokiaľ ide o otázky bezpečnosti internetu, nemožno nadhodnotiť dôležitosť aktualizácie aplikácií. Služba Windows Update je aktuálna. Inštalácia správne nakonfigurovaného osobného firewallu, ako aj antivírusového softvéru tiež výrazne zníži vystavenie počítača škodlivému softvéru šírenému počítačmi zombie. Aktualizovaná brána firewall poskytne veľmi potrebné bezpečnostné vylepšenia, ako napríklad ochrana pred vzdialeným prístupom k počítaču .

Ochrana proti zraniteľnostiam počítačovej bezpečnosti je prebiehajúci proces - inštalácia brány firewall a antivírusový softvér nemôže navždy nastaviť všetko, čo sa týka bezpečnosti internetu.

S prihliadnutím na susedský prístup k bezpečnosti internetu

Fred Felman, výrobca bezpečnostného softvéru v San Franciscu, naznačuje, že prístup k sledovaniu susedstva môže byť prijatý v boji proti škodlivému softvéru. Argumentuje, že rovnako ako ľudia dávajú pozor na nezvyčajné udalosti v susedstve a na letiskách, mali by sa tiež starať o akékoľvek zvláštne správanie v sieťach. Sledujte vždy svoj stroj a ostatné stroje v sieti. V prípade, že dôjde k zmene jeho bežnej funkčnosti, je potrebné dôkladnejšie preskúmanie čo najrýchlejšie odhaliť základný problém.

November 24, 2017