Back to Question Center
0

Sprievodca zo seminála: Ako odstrániť sprostredkovanie sprostredkovania zo služby Google Analytics

1 answers:

Maskovanie sprostredkovania sprostredkovania ako legitímnych návštevníkov webových stránok narušilo prehľady vykonané službou Google Analytics. V určitom okamihu sa spoločnosť Google zaoberala touto záležitosťou bez toho, aby prišla s určitým riešením.

Súčasný problém spočíva v tom, že ľudia nevedia, čo je špionáž sprostredkovania, ako ho spozorovať a ako sa ho zbaviť. Predstavuje významné riziko pre podnikanie, keď začne používať nepresné prehľady na určenie svojich marketingových kampaní pre zvýšenie miery konverzie, optimalizáciu rozhodovania, optimalizáciu vstupnej stránky a oveľa viac - logiciel collaboratif projet. V niektorých prípadoch obchodníci naďalej poskytujú dáta svojim šéfom, čo môže byť až 60%.

Alexander Peresunko, odborník na Semalt vysvetľuje, čo sa týka spamu, ako ho identifikovať, aké sú spôsoby, ako odstrániť spam zo sprostredkovania zo správ služby Google Analytics a ako zabrániť opakovaniu tejto situácie.

Sprostredkovanie spamu

Niektoré zo spamov sa nikdy naozaj nedostanú k návšteve stránky a sú bežne označované ako "Ghost" spam. V správach sa však stále zobrazuje ako legitímna návštevnosť, ktorá má vplyv na mieru odchodov, konverzie, čas na mieste a celkový počet relácií. Veľká firma, ktorá zaznamenáva veľa relácií, nemôže považovať to za významný problém. Pre menšie firmy je však dôvod na obavy. Môže to predstavovať viac ako 60% denných relácií, čo ovplyvňuje mesačné výkazy, testovanie A / B a iné testy konverzií.

Dôvodom, prečo tieto údaje nenavštívia webovú lokalitu, ale zobrazuje sa v službe GA, je dôsledkom protokolu o meraní vyvinutom spoločnosťou Google. Sleduje správanie zákazníkov z externých zdrojov údajov a smeruje ich do služby Google Analytics. Otvára sa však dvere pre šikovných spamerov, ktorí nútia surové dáta útokom na kódy sledovania UA, čím obchádzajú webové stránky..

Identifikácia sprostredkovania sprostredkovania

Existuje veľa spôsobov, ako identifikovať sprostredkovanie spamu, ale najrýchlejší je prostredníctvom karty "Akvizícia" a zobrazí sa "Všetka návštevnosť" a potom zdroj / médium. Ak niekto okamžite nerozpozná spamové stránky, vloženie adresy URL do prehliadača by malo potvrdiť všetky pochybnosti. Niektorí odosielatelia nevyžiadanej pošty sa však dostali sofistikovanejšie, takže je tiež dobrý nápad pozerať sa na miery odchodov, stránky / relácie a nové metriky relácií. Ak sú na úrovni 100%, táto návštevnosť navštívi stránku.

Odstránenie falošnej návštevnosti zo služby Google Analytics

Navrhovaný postup funguje 100% času na starých aj nových účtoch. Jediným úlovkom je, že si vyžadujú pravidelné aktualizácie odkedy sa nové domény stále objavujú. Neexistuje žiadna trvalá oprava, možno kým Google neposkytne.

Začíname

Vytvorte kópiu existujúceho pohľadu, ktorý by mal zostať nedotknutý a nefiltrovaný ako bezpečnostné opatrenie v prípade, že filtre filtrujú legitímne údaje. Filtre zablokujú všetky budúce návštevnosti, o ktorých vie, že obsahujú spamový odkaz. Pre prvý filter kliknite na správcu, vyberte zobrazenie Filtrované a vložte preferovaný názov pre filter, pretože to môže vyžadovať niekoľko. Potom musíte vybrať položku Vylúčiť a vybrať Zdroj kampane. Filtračný vzor je miesto, kam prechádza filtračný reťazec.

Čistenie starých prehľadov služby Google Analytics

Jeden môže tiež odstrániť spam z historických prehľadov pomocou jedného vlastného segmentu. Postupujte podľa týchto krokov: kliknite na položku Akvizícia, Celá návštevnosť, Zdroj / Médium. Akonáhle sa tam dostane, kliknite na položku Pridať segment a + Nový segment. Po dokončení príslušných vstupov kliknite na tlačidlo Uložiť.

Bojujte so spammi

Neexistuje nič, čo ovplyvní miesto A / B viac ako nepresné hlásenie. Až do chvíle, kedy spoločnosť Google uvoľní konečné riešenie problému vyvolaného spamom sprostredkovania. V súčasnosti uvedené postupy slúžia ako najlepšie návody na zabezpečenie toho, aby služba Google Analytics neobsahovala žiadny spamový odkaz.

November 23, 2017