Back to Question Center
0

Tipy od Semalta: Ako sa chrániť pred vydieraním Trojan Locky

1 answers:

Za posledný týždeň nepriateľský vydieraný trhanec Locky ovplyvňuje počítače globálne. Správy o médiách naznačujú, že vo väčšine prípadov vírus používa makrá, ktoré sa nachádzajú v dokumente Microsoft Office, ako kanál, ktorý nájde cestu do siete. Vírus funguje šifrovaním všetkých údajov na infikovanom počítači. Napríklad, keď príjemca otvorí súbor, napríklad s falšovanou faktúrou, Locky zakóduje všetky dáta uložené v počítači - barato vps en peru. Užívateľ je potom vyzvaný, aby zaplatil určitú sumu peňazí ako výkupné za účelom dešifrovania údajov. Žiadosť sa zobrazí na obrazovke ako vydieraný list.

Manažér úspechu zákazníka Semalta , Ivan Konovalov, vysvetľuje, ako sa chrániť pred vydieraním trojan Locky.

Bezplatná aktualizácia zabezpečenia systému Retarus E-Mail zaručuje optimálnu bezpečnosť

Aktuálne na trhu neexistuje žiadny softvér, ktorý by poskytoval konečnú ochranu pred útokmi vírusov. Služba Retarus Email Security je vnímaná ako jedna zo služieb, ktorá môže poskytnúť významné požadované úrovne bezpečnosti kombináciou rôznych skenerov, ako aj phishingových filtrov a inteligentného nevyžiadanej pošty.

Ak chcete optimalizovať ochranu pred vírusom trójskeho koňa, budú môcť tí, ktorí používajú službu Retarus E-Mail Security, v priebehu určitého časového obdobia upgradovať bezpečné funkcie.

Buďte opatrní pri údajoch s kódom vloženého makra

Bez ohľadu na účinnosť antivírusového softvéru, ktorý je na mieste, musia používatelia ostať ostražití..Aby ste zaistili bezpečnosť pred útokmi spoločnosti Locky, mali by ste sa uistiť, že automatické vykonanie kódu makra v kancelárskych aplikáciách je deaktivované. Tiež by mali byť opatrní pri spustení makier.

Je potrebná celková pozornosť

Používatelia by mali dodržiavať nasledujúce pravidlá:

  • Mali by otvárať len prílohy e-mailov zo zdrojov, ktoré sa zdajú byť dôveryhodné. Mali by ste byť schopní rozpoznať odosielateľa alebo postup opísaný v e-maile. Pri otváraní súborového formátu, ako sú .xls, .exe, .doc a .docxm, pretože tento vírus je najviac postihnutý.
  • Keď si želáte pomalú reakciu počítača, zvýšené úrovne nasadenia pevného disku v dôsledku absencie zjavného dôvodu môžu byť jasným znamením, že šifrovanie Locky sa pomaly tvaruje. Odpojte počítač od napájacieho zdroja a siete naraz s cieľom uložiť uložené údaje.
  • Pravidelne zabezpečte zálohovanie vašich údajov, aby ste sa uistili, že ak je ovplyvnená určitá časť informácií, môže sa ľahko obnoviť s nízkym rizikom straty dát. Pri zálohovaní vašich údajov je tiež dôležité uvedomiť si, že Locky má schopnosť infikovať externé úložné zariadenia.
  • Uistite sa, že aktualizujete operačný systém na najnovšiu verziu. Nainštalujte všetky najnovšie inovácie do vášho internetového prehliadača, kancelárskych aplikácií a operačného systému. Lokky nájde cestu do svojho počítača prostredníctvom kanálov, ktoré sú výsledkom bezpečnostných nedostatkov súvisiacich so softvérom.
  • Uistite sa, že všetky vaše systémy majú efektívne antivírusové skenery. Je tiež dôležité zabezpečiť, aby ste častokrát aktualizovali tieto antivírusové aplikácie s cieľom zabezpečiť, aby dokázali rozpoznať aktuálny škodlivý softvér a postupovať podľa toho.

Vaša regionálna Retarus neustála osoba vám môže poskytnúť viac informácií o bezplatnej aktualizácii vírusov pre Retarus E-Mail Security.

November 23, 2017