Back to Question Center
0

Žiaden strach! Semalt Expert vedie, ako nastaviť filtre v službe Google Analytics

1 answers:

Služba Google Analytics je zodpovedná za zhromažďovanie informácií a údajov o všetkých návštevách stránok. Ak chcete jasne pochopiť výkonnosť svojich webových stránok, možno budete musieť pozrieť na údaje z prehľadov generovaných službou Google Analytics. Pomáha pri vytváraní rozhodnutí na zlepšenie alebo zmenu určitých prvkov na optimalizáciu výkonu.

Jedným zo spôsobov, ako majitelia webových stránok môžu zobrazovať údaje o jednotlivých aspektoch návštevníkov, je prostredníctvom filtrov.

Oliver King, jeden z najskúsenejších odborníkov z Semaltu , vysvetľuje, ako používať filter Google Analytics na odstránenie vnútornej návštevnosti z prehľadov lokality - inca trail trek permit.

Pred rozhodnutím o vytvorení filtra Google Analytics na vylúčenie firemnej návštevnosti zo správ je dôležité, aby ste pochopili dôvod. Služba Google Analytics zaznamenáva všetky návštevy webových stránok, a to aj tých, ktorí sa nachádzajú v rámci spoločnosti. Počas marketingovej kampane na webových stránkach sa marketingoví pracovníci môžu na stránkach venovať veľa času. Môžu vyhľadávať príslušné články, ktoré sa môžu zdieľať so svojimi zákazníkmi, alebo prezerať obsah stránky.

Bohužiaľ, tieto dobre zamýšľané činnosti by mohli mať nepriaznivé účinky. Keď Google Analytics zaznamená tieto návštevy, zhoršujú údaje, na ktoré sa spoliehame, aby určili, ako sa ľudia dostali na stránku a čo urobili, keď tam boli. Vnútorný prenos môže tiež naznačovať nepravdivé údaje, ktoré zabraňujú snahám porozumieť správaniu "bežných" návštevníkov. Výsledkom je zmena metrík stránky tým, že sa zobrazia skreslené prehľady. Tento problém však existuje s pomocou filtrov služby Google Analytics, pretože vyčistí aktivitu našich webových stránok zo správ.

  • Otvorte službu Google Analytics a prihláste sa do svojho účtu.
  • Prejdite do sekcie Admin a vytvorte nové zobrazenie. Uistite sa, že necháte jednu z nich nezmenenú s nespracovanými údajmi. Pôsobí ako záloha. Vytvorte nový pre filtrované adresy IP. Navštívte popisný názov nového zobrazenia a uistite sa, že máte správne časové pásmo.
  • V novom okne vyberte záložku "Vytvoriť filter."
  • Pridajte filter, ktorý chcete použiť. Ak sa toto tlačidlo v tomto štádiu nezobrazuje, možno budete musieť požiadať o vyššie povolenie od webmastera.
  • Zadajte nový názov filtra a vyberte požadovaný typ. V tomto prípade zvoľte možnosť Vylúčiť návštevnosť z adresy IP, ktorá sa rovná.
  • Ďalej zadajte adresu IP svojich webových stránok. Nástroj "Čo je moja adresa IP" je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako môžete zistiť aktuálnu IP adresu lokality.
  • Bez ohľadu na adresu IP, ktorú nástroj vráti, skopírujte a prilepte ho do poľa filtra vašej služby Google Analytics.
  • Uložte nový filter
  • .

Po dokončení sa celá návštevnosť z príslušnej adresy IP nezobrazí v prehľadoch služby Google Analytics. Ak budete robiť veľa práce z iných adries IP, bolo by rozumné vytvoriť pre ne aj nové filtre. To isté platí pre vývojárov tretích strán, ktorí na vašom webe pracujú veľa práce.

November 24, 2017